Co je detoxikace?
Znamená odstraňování škodlivin v našem organismu. Naše tělo používá k detoxikaci kůži, plíce, játra, trávicí trakt, ledviny a lymfu, to je náš dokonalý orgánový systém❤️, který neustále eliminuje toxické látky a zplodiny našeho metabolismu. Lidé se dnes cítí obecně více unavení než dříve. Soustavně zanášíme naše tělo látkami, které pro něj nejsou přirozené. Velká část škodlivin se do něj dostává z průmyslově zpracovaných potravin, alkoholu, cigaret a jiných výparů, které vdechujeme. Naše odolnost klesá i vlivem nedostatku pohybu, nadměrné pracovní zátěže, negativnímu myšlení, nedostatku spánku, častému používání elektroniky, přemírou světla, radiace a rtg.. No, je toho jednoduše hodně, ale pořád je tu něco, co můžeme udělat 😊, tak čtěte dále.
Vaše tělo je chytré a možná vám právě vysílá signály, které volají po očistě 🛁.
Odpovězte si na následující otázky a hned budete vědět, jestli je potřeba:
- Cítíte se často unavení?
- Jste náchylní k nemocem?
- Máte problémy se zažíváním?
- Trpíte na otoky?
- Máte problém s kožním onemocněním?
- Špatně spíte?
- Přibíráte na váze?
- Jste dlouhodobě vystresovaní?
- Cítíte, že potřebujete nový restart?
Pokud u vás převažuje odpověď ANO, tak vás následující návod potěší a vaše tělo dvojnásob!
Co je základem očisty?
Základem je změna životního stylu. Důvod je jednoduchý. To, co mnoho lidí považuje za detoxikaci, jako je doplněk stravy nebo jiné detoxikační kúry, nemůžou na naše tělo fungovat zázračně ze dne na den. Napravit roky přetěžovaný organismus tím, že se o víkendu budeme živit olejem s pepřem nebo si dáme tabletku vitamínu je sci-fi 😊. Ale třeba taková domácí zeleninová šťáva, může být prvním krokem k celkové očistě, která sice vyžaduje disciplínu, ale žít naplněný život ve zdravém těle je přeci skvělá motivace🤍.
JAK nastartovat DETOXIKACI dlouhodobě?
Samotnou detoxikaci vykonávají naše orgány a na nás je jim pomoci, aby pracovaly rychleji v náš prospěch. Projděte si sedmičku základních kroků.
7 hlavních principů přirozené detoxikace:
1. Konzumujte méně alkoholu, nekuřte tolik, pijte více tekutin, podle možnosti čistou, nesycenou vodu a bylinné čaje. Zvýšený příjem tekutin podporuje vyloučení toxických látek. Zanechání alkoholu a kouření samo o sobě pomáhá zlepšit činnost jater a plic. Zlepší se příjem kyslíku do plic a stejně tak krevní oběh. Alkohol je jed, který ničí protoplazmu (hmotu, jež tvoří každou buňku v našem těle). Po jeho konzumaci dochází k likvidaci obranných buněk těla. Dokonce i po mírném požití alkoholu, dochází k nenávratnému odumření určitého množství mozkových buněk. Alkohol také ovlivňuje metabolismus ostatních živin, vitamínů a minerálních látek a regulaci vody. Narušení hospodaření organismu s vodou má negativní vliv na většinu fyziologických funkcí organismu a vede k ztrátě cenných minerálních látek, zejména vápníku, hořčíku, manganu, fosforu, draslíku a zinku.
2. Omezte rafinovaný cukr a bílou mouku. Zamezíte kolísání hladiny krevního cukru a vaše přirozená energie se vyrovná. Bílý rafinovaný cukr našemu tělo dodá pouze prázdné kalorie. Neobsahuje žádné další obohacující látky, kterými by byl přínosem. Přemíra cukru vede k překyselení organismu a to mívá za následek, že z těla začnete vylučovat tolik potřebné minerální látky, jako je například hořčík, selen a vápník. Jsou to látky, které souvisí s našim imunitním systémem, psychickým rozpoložením a stavem našeho cévního systému. Cukr podporuje vznik kvasinkových a plísňových infekcí a urychluje stárnutí těla. Ve většině případů způsobuje, že nehubneme a hmotnost se navyšuje.
3. V jídelníčku se snažte o menší množství masa a jezte více ryb. Studie neukazují jednoznačné škodlivé účinky masa na náš organismus, a proto není potřeba být striktní vegetarián. Každý z nás se musí zamyslet nad otázkou, kolik masa týdně zkonzumuje. Pokud je to velké množství, tak bychom měli určitě ubrat. Zkuste sami sebe motivovat bojem pro lepší životní prostředí a vybírat si maso, které dodá vašemu tělu více živin, jako je tomu v mase z volného chovu.
4. Navyšte příjem vlákniny. Zdravá strava bohatá na vlákninu podporuje zdraví našeho trávicího systému a antioxidanty nacházející se v zelenině a ovoci přispívají k vyšší imunitě. Vláknina zvyšuje objem stravy v žaludku, vyvolává pocit nasycení, a pomáhá tak při hubnutí. Dostatečný příjem vlákniny podporuje peristaltiku střev a má pozitivní vliv na trávení. Zajímavá je také schopnost vlákniny vázat na sebe nežádoucí látky z potravy a toxické látky vznikající při trávení.
5. Posilte vaší obranyschopnost čerstvým nápojem.
Vyzkoušejte jeden z domácích džusů👇🏻
Pomeranč, limetka, citrón a zázvor – šťávy z citrusových plodů přímo naverbují imunitní systém do války s nachlazením. Koktejl je plný vitamínu C, B a A, draslíku, vápníku a hořčíku. Zázvor pomáhá mírnit obtíže jak při chřipce, tak i pouhé rýmě.
Jablko, citrón a zázvor – jablko obsahuje flavonoid quercetin, který kromě jiného zmírňuje zánětlivé stavy. Jablečná vláknina navíc účinně pročišťuje organismus. Citrónová šťáva je nejen bohatým zdrojem vitamínu C, který podporuje imunitní systém, ale i pomáhá při bolestech v krku. Zázvor má i antiseptické účinky.
Mrkev, pomeranč a zázvor – mrkev je díky vysokému obsahu beta-karotenu prospěšná nejen pro zdraví očí, ale i pro imunitu. Mrkev nejen čistí játra, ale i napomáhá detoxikaci organismu. Pomeranč je jedním z významných zdrojů vitamínu C, který zajišťuje organismu účinnou imunitu, pomáhá v boji proti virům, bakteriím a přispívá k tvorbě obranyschopných buněk. Zázvor obsahuje vitamín B6, draslík, hořčík, měď, mangan a aktivní látku gingerol, která má silné antioxidační účinky.
6. Hýbejte se, protože aktivita dokáže rozproudit krev. Tkáně jsou lépe prokrvovány, tím i okysličovány, mají více energie na metabolické procesy. Lepší prokrvení se týká i vnitřních orgánů, také těch detoxikačních. Lepší zásobení krví a kyslíkem se příznivě odráží také na detoxikačních procesech uvnitř jater nebo vylučovací činnosti ledvin. Moje oblíbené nastartování je s jógou. Podporuje celkový dobrý duševní stav, výdrž, náladu, sníží stres, zlepší se i vaše trávení a jóga vás naučí správně dýchat.
7. Přidejte do vašeho jídelníčku výživné potraviny, které jsou schopny váš očistný proces podpořit a toxiny na sebe navázat. Patří mezi ně: cibule, česnek, červená řepa, špenát, kapusta, zelí, květák, brokolice, artyčoky, avokádo, chřest, zelené jablko, švestky, řeřicha, mořské řasy a další. Pro komplexní očistu organismu je skvělé využít síly bylinek nebo zelených potravin jako jsou například ostropestřec mariánský, kořen černého rybízu, šalvěj lékařská, mladý ječmen, zelený ječmen, chlorella bio nebo aloe vera. Podporují očistu organismu a obnovu buněk.
Vzorový jídelníček pro očistu těla i duše ↓
Ráno si připravte neslazený zelený nebo mátový čaj 500 ml a v klidu si ho na lačno vychutnejte. Pokuste se příjemně naladit oblíbenou hudbou, protažením nebo třeba dechovým cvičením. Takový krok vás ráno osvěží a podpoří funkci vašeho těla správným směrem. Celý den ze sebe budete mít dobrý pocit😊 a pokud nechcete zůstat u jednoho dne, tak mi napište a společně nastavíme zdravou strategii přímo do vašeho života, abyste se stali zdravým a aktivním člověkem. Od takového života vás dělí pouze jeden klik tady 👉🏻 FORMULÁŘ PRO ZDRAVĚJŠÍ FUNGOVÁNÍ.
Každopádně na nic nemusíte čekat a můžete si o víkendu udělat svou vlastní očistnou kúru
- Než vezmete do ruky telefon, tak si připomeňte – afirmaci: ,,Dnes mě čeká báječný den“ ,,Je mi dobře“ ,,Mám energii“
- Snídaně: den odstartujte zeleným čajem a potom si můžete udělat špenátovou omeletu s lněným semínkem
- Svačina: domácí teplý nebo vychlazený nápoj z jablka, citrónu a zázvoru
- Oběd: pečená ryba s pohankou, červenou řepou, česnekem a koprem
- Svačina: kvašená zelenina mistička
- Aktivní procházka 45 minut v přírodě – 0,5 l vody
- Večeře: batátová polévka se semínky s BIO vejcem
- 400 ml meduňkový čaj
- Před spánkem 10 minut meditace pro kompletní uvolnění napětí.
Ve zdravém těle zdravý duch. Kristýna
#hrapodlekristyny