S léčivými účinky kakaa jsem se seznámila, když jsem bydlela ve Španělsku. Podstoupila jsem pod vedením Marion – vztahové koučky, mnoho kakaových ceremonií, které mi ukázaly, že se mohu jednoduše napojit na své srdce, tužby, aktivovat v sobě sebelásku, toleranci k ostatním a spojit se pomocí tohoto nápoje více s přírodou. Jednoduše znovu oslavovat život. Na každý kakaový ceremoniál jsem se moc těšila. Odcházela jsem vždy uvolněná a usměvavá. Má poslední zkušenost byla v Mexiku 2021. V tom samém roce jsem začala dělat kakaové ceremonie pro úzký okruh mé rodiny a přátel. Uvědomila jsem si, že je to něco, co chci předávat dál. Rozhodl o tom okamžik, kdy jsem viděla plakat mou maminku po naší kakaové meditaci. Děkovala mi, že jsem jí něco podobného ukázala a i přesto, že jsme rodina spíše ateistů, tak v ní kakao probudilo kousek duchovna. 

Na konci článku najdete termíny do konce roku 2024!    

Podívejte se se mnou nejprve na historii kakaa

Kakao má velký význam pro původní kultury Střední a Jižní Ameriky, přezdívané také jako pokrm božstev. První stopy kakaa se datují přibližně 1500 let př.n.l. a získalo posvátný status v kulturách Olméků, Izapanů, Mayů, Toltéků, Aztéků a Inků. Kakaovník Theobroma sloužil jako zdroj potravy a byl také ceněným majetkem pro vyšší třídu. Byl pro ně něco jako božský lektvar, který dodává energii a moc. Nápoj byl používán v mnoha rituálech k uklidnění jejich božstev a posiloval bojovníky. Proč byl tak ceněný? V těchto dobách byly jediným zdrojem medicíny jídlo a modlitba!

 

Kakao v čokoládě se liší

Hernando Cortéz byl nejspíš první, kdo přivezl nepražené kakao do Evropy. Kakao se postupně rozšířilo do zbytku kontinentu. Přidáním dalších látek vznikla čokoláda jakou známe dnes. Pozor! Ta je složena z mnoha dalších látek. Přidává se kakaový prášek zbavený zdravých tuků, cukr, sušené mléko, sojový lecitin, regulátory kyselosti, které slouží pro lepší rozpustnost a to ničí velkou část antioxidantů. Ty jsou nejhodnotnější složkou raw kakaa. Po čokošce tedy nemůžeme čekat ty samé účinky.

Proč jsou ceremoniální kakao účinky magické?

Vypitím ceremoniálního šálku kakaa okamžitě pocítíte jeho kouzlo a dodáte tělu polyfenoly, theobromin a minerály, které mají silný antioxidační efekt a pozitivní vliv na vaší náladu, energii a krevní oběh. 

 

Hlavní benefity:

 • je bohaté na antioxidanty a má jich dokonce mnohonásobně více než zelený čaj nebo lesní plody

 • obsahuje minerály jako železo, zinek, měď, hořčík, vápník, draslík a například hořčík uvolňuje svalové napětí 

 • působí preventivně proti kardiovaskulárním onemocněním

 • snižuje vysoký krevní tlak

 • zlepšuje krátkodobou paměť, koncentraci, a zvyšuje kreativitu

 • působí jako afrodiziakum,tudíž povzbuzuje sexuální touhu a libido

 • má harmonizující účinky a můžeme ho brát jako přírodní antidepresivum

Dokonce má v sobě molekulu blaženosti neboli ANANDAMID

Název pochází ze Sanskrtu, kde slovo Ananda znamená blaženost. Anandamid se v těle (v mozku) přirozeně vytváří při dechových technikách nebo po dlouhém běhu, který nese název “runners high”. Kakao je snad jediná potravina, která endogenní kanabinoid anandamid obsahuje a podporuje pocit štěstí a euforie, ovlivňuje vnímání bolesti, paměť a tvorbu nervových buněk.

 

Co vám kakaový rituál přinese?

Pomůže vám aktivovat vaše srdce

Kakao aktivuje vaší srdeční čakru a zpátky vás napojí na lásku. Pomáhá překonávat bloky jakými jsou strach, pocit osamělosti, zranitelnost, přehnaná ostražitost, smutek a neschopnost lásku přijímat a otevřít se jí. Tímto rituálem ve svém srdci probudíte soucit, pochopení a radost. 

Zlepšuje a prohlubuje meditaci

Kakaový obřad dává příležitost zažít hlubší úroveň meditace i pro začátečníka. Když zavřete oči, tak necháte plynout váš záměr a odpovědi budou přicházet sami s větší lehkostí. Zaměření a jasnost, které vzniká, pomůže vašim nejasným otázkám. Meditace znásobí pozitivní vibrace, které se přenesou do vašich dalších dní. 

Cesta ke kreativitě

Kakao účinky můžete využít i pro novou životní nebo pracovní inspiraci. Zjistíte, že k vám snadno proudí nové nápady a vyjádření sebe sama. 

Mentální jasnost

Během mé kakové ceremonie zaměříte svou mysl na to, čím jste. Připomenete si své dovednosti, talenty a schopnosti. To co na sobě máte rádi! A začnete opouštět všechny myšlenky na všechno, čím nejste. To vás navede na cestu rovnováhy ve vašem životě, stejně jako jasnost ve vaší mysli. 

Uzdravování

Jsou věci ve vaší mysli nebo srdci, které vám brání žít spokojený život, o kterém jste vždy snili? Staré rány z minulosti stále vyplouvají na povrch? Kakaový ceremoniál je ten nejjemnější způsob, který vám dodá sílu jít vpřed a uvolní prostor pro věci nové a lepší.

Radost

Kakaová ceremonie je pro všechny, kteří chtějí zažít mimořádný zážitek, plný zábavy, uvolnění a relaxace, protože kvůli tomu jsme přece na tomto světě.   

 

Rituální kakao, které kupuji na ceremonii, má i svůj příběh.

Uvádím citaci z článku, který napsal web KusKakaa:

Vlastními slovy farmáře Laurenta (Dalileo cacao):

 ,,Považujeme naše kakao za posvátné. S kakaem zacházíme se stejnou péčí, obezřetností a záměrem, jaký dáváme půdě a krajině, která obklopuje naše kakaovníky. Věříme, že tak produkujeme kakao, které dokáže inspirovat k hodnotám, které sdílíme, k léčení, radosti a lásce. Namísto použití metod, které zvyšují výnos našich stromů s negativním dopadem na životní prostředí, obnovujeme přirozené prostředí kakaovníků.”

Kupuji u nich Guatemalský blok nebo si dovážím rituální kakao z Barcelony. Přidávám odkaz na produkt, který kupuji online z ČR. 

 

Jak probíhá kakaový obřad? 

 • Vytvořím posvátný prostor s použitím šalvěje
 • Pozveme kakao a naladíme se na srdeční čakru
 • Prozkoumáme váš záměr a naladíme se na příjemnou hudbu
 • Projdeme dechovým cvičením
 • Společně se ponoříme do meditace
 • Popovídáme si o vašich myšlenkách a přáních
 • Poděkujeme a uzavřeme kruh zážitku

Pro koho je určena kaková ceremonie?

Je vhodná VŠECHNY! (omezení je pouze pro ty z vás, kdo dle pokynů lékaře nemůže konzumovat větší množství raw čokolády).  Vyzkoušejte si na vlastní kůži léčivé účinky magické moci kakaa. 

Kakaový ceremoniál dělám pro ženy, mohu ji připravit i pro páry nebo skupinu přátel. Termíny cerominií jsou důkladně vybírány podle fází měsíce, které jsou příhodné pro přípravy nových projektů, uspořádání myšlenek, posílení začátků a inspiraci pro nové nápady. Tyto fáze slouží pro dobré základy všemu, co si přejete. 

Maximální počet osob 6: aktuální volná kapacita 4 místa

Na adrese: Šimáčkova 4, Praha 7, 170 00

Volné termíny kakaových ceremonií:

– Novoroční lednová ceremonie 25.1. 2024 (plno)

– Březnová kakaová ceremonie (4 volná místa)

– Květnová kakaová ceremonie (5 volných míst)

Pokud vám termín nevyhovuje, tak společně můžeme naplánovat váš individuální. 

Cena za 2 h ceremonie je 1 900 Kč. 

⭐️Pro rezervaci místa nebo více informací mě kontaktujte přes tento formulář⭐️

12 + 1 =

S jakým pocitem budete odcházet po kakaové ceremonii?

 • Se zahřátým srdcem, pocitem lásky, radosti a vděčnosti

 • Prožijete spokojenost tady a teď

 • Opustíte negativní myšlenky, které jsou minulostí

 • Zažijete upřímnou lásku k sobě i ostatním

 • Najdete cestu k větší radosti ze života

Mějte se rádi. Vaše Kristýna 

Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné. Antoine de Saint-Exupéry, kniha Malý princ

Zdroj: https://www.kuskakaa.cz/kakao/kakao-nase-zdravi/, https://sheroserevolution.com/shanijay/sacred-cacao-ceremony/