I když nám duben často nadělí i pořádně aprílové počasí, nejde to přehlédnout: jaro je tady! Po dlouhé zimě začneme odkládat vrstvy teplého oblečení a těšit se z přibývajícího světla. Duben je časem probouzející se přírody a nových začátků, my sami ale nemusíme být zrovna nabití energií a nebo snad sebevědomím.

Jak se teď, v ten první jarní měsíc, cítíte?

Mnoho lidí řeší nedostatek energie, nárůst fyzické hmotnosti po zimě nebo dlouhodobou nadváhu, nezvládnutá novoroční předsevzetí a diety, často i strach, že změnu k lepšímu nezvládnou, a věčné odkládání toho, začít se stravovat a žít zdravěji. Stresující může být i to zmíněné odhození dlouhých kabátů a huňatých svetrů, do kterých se dalo v chladných měsících schovat, vyhlídky letních šatů či dokonce dovolenkových plavek…Pokud je vám to také povědomé, co s tím?

Čím začít, chceme-li se (zase anebo konečně!) cítit ve svém těle dobře?

Prvním krokem je prolomit stagnaci, ustrnutí v něčem, co nám neprospívá. A ten první krok může být i úplně drobný a jednoduchý. Žádné striktní omezení jídelníčku nebo ze dne na den překopání celkového životního stylu! Zkuste začít malou konkrétní změnou ve své denní rutině. Možností je řada, k osvědčeným patří následující:

 

Zaměřte se na lehčí večeře

Velmi funkční krok je zaměřit se na střídmější večeře. Nehladovte, ale cíleně si dejte něco lehčího a zdravého – může to být třeba krémová polévka s opečenými semínky, restovaná ryba s vaší oblíbenou zeleninou, porce salátu doplněná mozarellou či jinou bílkovinou, tofu s kari směsí, jednoduchá omeleta… variant je bezpočet. Nevynechávejte zeleninu a bílkoviny, dopřát si můžete i rozumné množství sacharidů, ideálně těch zdravých (pohanka, quinoa, čočka, brambory atd.). Podstatné je vyhnout se těžkým, tučným, případně příliš sacharidovým večerním pokrmům. Zkuste si zkrátka své večerní jídlo odlehčit, ale rozhodně vychutnat.

 

Hlídejte si příjem vody v průběhu dne

Další, pro zdravé fungování zásadní věc je pitný režim. Zapomínáte během dne v práci pít? Napravte to. Ten zdánlivě nejobyčejnější nápoj je přesně to, co naše tělo potřebuje. A bohužel, velmi často se na dostatečný příjem čisté vody během dne zapomíná. Místo automatického sáhnutí po dalším šálku kávy proti únavě zkuste sklenici vody, na pracovní stůl si postavte lahev nebo karafu a průběžně pijte… Voda je váš spojenec!

Kvalitní hydratace je nosič energie a očistí vaše tělo.

A trekujte si svoje změny

Dejte si za cíl vědomě si tohle jednoduché zlepšení sledovat a udržet jeden (první:)) týden. A potom si porovnejte, jak se po těch několika dnech cítíte. Budete se zaručeně cítit lehčí a budete mít radost            z toho, že se snažíte. A s každým takovým úspěchem postupně poroste jak vaše motivace, tak vaše kondice.

Důležité je dodat, že univerzální ideální váha neexistuje.

Každý člověk – a každé tělo – má svou jedinečnost a svoje individuální odlišnosti, které je třeba respektovat. Kritériem úspěšného jarního (z)hubnutí tedy rozhodně není (například) minus 20 kg. Co ale jednoznačně existuje, je skvělý, spokojený pocit ze svého těla! Může to znamenat snížit svou váhu třeba „jen“ o pár kilogramů, zkvalitnit svůj jídelníček i odpočinek, rozproudit denní pohyb… a objevit nový a udržitelný zdroj motivace pro změnu k lepšímu. 

 

Začít se cítit zdravě, sebevědomě, plní energie a chuti do nového dne, to není fráze ani utopie, je to něco, co máme ve svých rukou. První krok je ten nejdůležitější krok!

Krásné jaro 🌺a ať do něj vstupujete s čím dál větší lehkostí a energií! Vaše Kristýna.

Bojíte se, že to vzdáte?

Připojte se do mojí Masterclass a zajístíte si tím 100 % podporu a skvělé výsledky.

KLIKNĚTE NA FORMULÁŘ. Platí do 15.5.2022