Zimní dny v nás mohou vyvolat pocit, že jsou teď mnohem důležitější věci než to, abychom si hlídali hmotnost. Pravdou ale je, že bychom tyto měsíce neměli podcenit, protože to, co si nastavíme teď, bude rozhodovat o tom, jak se budeme cítit a vypadat nejen během nadcházejícího období, ale i na jaře příštího roku. 

Kolikrát jste si slibovali po Vánocích, že tentokrát to bude jiné? Zhubnete 10 kilo, budete produktivnější, budete fit, budete jíst více zeleniny… Pokud začnete s hubnutím, tak věci obvykle začínají docela dobře. Vynecháte uličku se sušenkami, zaregistrujete se na hodinu cvičení, které se snažíte dodržovat. Pak se stane… zkrátka život. A než se nadějete, jedete sto kilometrů v hodině a máváte svým slibům ve zpětném zrcátku. „Uvidíme se v pondělí, „Vrátím se příští měsíc“ nebo „Až budu mít více času…“, řeknete. Jsem tady, abych s vámi sdílela základní motivační prvky, které pomohly už stovkám mých klientů. Mentální nastavení je totiž klíčem k vašemu úspěchu a tak vám chci pomoci, abyste neselhali po prvním nezdaru. Přeji vám, aby vás změna životního stylu bavila a přinášela radost vám i celé vaší rodině. Pokud vám to zní povědomě, dnes by mohl být ten den, kdy objevíte motivační tajemství, které potřebujete k úspěchu. Níže najdete hlavní body, kterých byste se měli držet…

HLEDEJTE SVÉ PROČ

Proč jste se rozhodli uzdravit? Proč chcete mít svaly? Proč chcete zhubnout? Najděte své PROČ a připomínejte si ho každý den. Toto jednoduché opakování a uvědomění vašeho důvodu může pomoci k vyšší míře motivace. Pokud ještě neznáte své proč a chcete dosáhnout svých fyzických cílů, bude pro vás náročné udržet cvičení, když je zima a rychleji se stmívá. Najděte v sobě to, za co vám stojí bojovat, i když máte teď aktuálně více povinností. 

 

ZAČNĚTE OD AKTUÁLNÍ STARTOVNÍ ČÁRY 

Bez ohledu na to, kde jste nebo čeho chcete dosáhnout, začněte DNES málem. Jakmile začnete, je mnohem pravděpodobnější, že budete pokračovat. Zaměříte svůj pocit správným směrem a zastavíte negativní kritické myšlenky. 

ZAPOMEŇTE NA MINULOST, NEZDARY NEBO I DŘÍVĚJŠÍ LEPŠÍ KONDICI

Můžete udělat 10 pokusů a až ten jedenáctý se vám může podařit trvale. Podstatné je, že se nevzdáte nebo nenecháte například své neuspořádané stravování zajít až moc daleko. 

STANOVTE SI PŘIJATELNÉ CÍLE, KTERÉ JSTE SCHOPNI SPLNIT I V ZIMĚ

Pokud potřebujete složit zkoušky nebo uběhnout maraton, nepraktikujete danou dovednost pouze v den D. Velká očekávání a málo promyšlený plán jsou důvodem toho, proč svých předsevzetí dosáhne pouze 10 procent lidí. Nebuďte součástí této statistiky. Najděte si na sebe chvilku času, třeba 10 až 15 minut, a v naprostém klidu se zamyslete, co vám pomůže dostat se do cíle. Ať je váš cíl jakýkoliv, tak se pokuste napsat si cíle týdenní, měsíční i ten celkový. Hledejte konkrétní kroky, které budete muset pro jejich splnění udělat. 

ODMĚŇUJTE SE

Víte, že je pro vás slunný den mnohem příhodnější než ten zimní? Uvědomte si ale, že v létě je zase na druhou stranu milion jiných lákadel a překážek. Každé období má zkrátka plusy a mínusy. Oslavujte proto každý den, který se vám podaří. Buďte k sobě shovívaví, protože laskavým přístupem se naladíte k většímu snažení. 

VĚNUJTE SVŮJ ČAS LIDEM, KTEŘÍ JSOU NA STEJNÉ NEBO JEŠTĚ LEPŠÍ VLNĚ

Zamyslete se nad tím, jak trávíte svůj čas a s kým. Identifikujte lidi, o kterých víte, že schází ze své cesty za cíli. Ve studii Journal of Consumer Research (z roku 2014) výzkumníci zjistili, že pokud jde o odolnost proti pokušením, jako je jíst hranolky, vynechávat posilovnu nebo pít příliš mnoho koktejlů, tak se ukazuje, že přátelé často s větší pravděpodobností hřeší společně. Obklopte se proto lidmi, kteří žijí aktivním nebo zdravým životním stylem. Přesně tím, čím se chcete stát. A pokud máte pocit, že jich moc není, tak hledejte člověka, který bude vaší motivací pro dobré výsledky. A jestliže jsou na tom přátelé spíš hůře, poptejte profíka. Já jsem připravena vás podpořit a pokud i vy myslíte svou změnu vážně, tak si budeme rozumět! Můžete využít hovor, kde vám ráda odpovím na vaše otázky a třeba vás to posune k rozhodnutí na všem začít pracovat a budete překvapeni, jak dobře vypadáte už za pár měsíců. Kontaktujte mě tady.

 A na závěr…

MOTIVUJTE SE NOVÝM FUNKČNÍM OBLEČENÍM

A nenechte se odradit mrazem! Aktuálním počasím se můžete postupně otužovat a tím posílíte svou fyzickou i psychickou odolnost. Staňte se gamechangerem svého života. První posun, který uděláte, vás povzbudí k dalšímu.

Pokud budete přešlapovat na stejném místě, tak se ve vašem životě nic nezmění. Kristýna