Představte si, že získáte klíč k pokladnici života – a tím je zdraví. Nedávno jsem si to uvědomila téměř bolestně, když mi nejlepší životní parťák (můj pejsek Tedy) – procházel těžkým obdobím. Proč je naše zdraví tak důležité? Protože nejen studie, ale i vlastní zkušenosti nás utvrzují v tom, že kvalita našeho života je naprosto spojena s tím, jak pečujeme o naše tělo. Někdy na něj zapomínáme a ono se bohužel ohlásí nemocí. Jak můžeme podpořit své zdraví a ještě více si vážit času v době, kdy na nás prosinec klade vysoké nároky? Čtěte dále, protože se společně podíváme na 4 krokovou příručku, která naladí důležitost v maličkostech, podpoří přítomnost, zdraví a celkovou pohodu.

Podpora zdraví může být překvapivě jednoduchá. Pravidelná fyzická aktivita, vyvážená strava a dostatek odpočinku jsou klíčové pro posílení našeho imunitního systému. Často ale čekáme, až se objeví nějaký zdravotní problém, než se těmto krokům začneme věnovat opravdu naplno.

Osobní příběh, jak je zdraví křehké

Nejedná se o mě, ale tento příběh je mého statečného pejska a utvrdil mě v tom, jak je zdraví křehké. Ze dne na den se udělalo Tedymu špatně a chodili jsme pravidelně na kapačky. Nikam to  nevedlo až do té doby, než se odhalil nádor na slezině. Když mi náhle operovali dvanáctiletého pejska, uvědomila jsem si ještě více, jak je čas s někým vzácný a jak je důležité říkat, co pro nás ten druhý znamená ať se jedná o pejska, rodinu a nebo kamarády. S Tedym jsem se před uspáním nestihla rozloučit a strašně mě to bolelo. Naštěstí se z něho stal doslova bojovník a jeho veterinář ho zachránil. Během krátké doby se můj pejsek zotavil z operace a ukázal, jak dobře může jeho tělo reagovat na podporu zdravou stravou a pohybem. Veterinář říkal, že by pes s horší kondicí určitě nepřežil.

Tedyho příběh mi nedal spát a nutil mě uvažovat o tom, jak dlouho tu budou mí blízcí a aby se jim něco nestalo. Musela jsem tohle uvažování zastavit, protože mě to stresovalo. Sepsala jsem si místo toho krátkou příručku, jak si udržovat vděčnost, být přítomná, a hlavně, jak pečovat o své zdraví. Když podporujeme tělo vyváženou stravou a pravidelným pohybem, nejenže se rychleji zotavujeme z nemocí nebo operací, ale také můžeme lépe zvládat stres.

Z toho plyne jednoduché poselství: Zdraví je darem, a mějme na paměti, jak je cenné!

4 kroková příručka pro vaše plné zdraví, klid a lásku

Sváteční období nám nabízí příležitost zpomalit, nadechnout se a naplnit naše srdce radostí. Pojďme si společně uvědomit hodnotu toho, že můžeme s někým trávit náš čas.

  1. Tvořte své vlastní rituály. Vytvořte si své malé rituály, které vás naplní klidem. To může být čas na čtení oblíbené knihy, meditace při svíčkách nebo relaxační koupel s esenciálními oleji. Rituály nám pomáhají najít střed a spojit se se sebou samými. Přicházíte-li o Vánočních svátcích o relaxaci a klid, přidejte si předvánoční Kakaovou ceremonii. Ta nejenže snižuje stres, ale také nabízí prostor pro meditaci a ztišení mysli. Dopřejte si odpočinek a posílení energie pro nový rok. Celý článek o tomto úžasném a relaxačním rituálu najdete tady v odkazu.
  2. Udělejte si čas pro pravidelné díky. Ve spěchu všedního dne můžeme zapomenout na vděčnost. Udělejte si chvilku během svátků, abyste si uvědomili všechny ty malé i velké věci, za které můžete být vděční. Tato praxe přináší pokoj a radost v duši.
  3. Sdílejte s láskou a vědomím. Svátky jsou o sdílení lásky. Buďte plně přítomní ve chvílích strávených s rodinou a přáteli. Odpusťte staré nedorozumění a vytvořte prostor pro nové a krásné vzpomínky. Vyslovte hezké věci a jděte naproti pravidelnému objetí, protože nikdy nevíte kolik máte společného času!
  4. Podporujte zdraví. Imunitu hledejte v zeleném čaji, který nabízí nejen osvěžení, ale také obsahuje antioxidanty, které mohou posílit naši obranyschopnost. Šípek je bohatý na vitamín C, zázvor může působit protizánětlivě. V naší domácí kuchyni můžeme upřednostňovat potraviny s obsahem zinku, jako jsou ořechy a semínka, podporující správnou funkci imunitního systému. Vitamín D, který získáváme i ze slunečního záření, je klíčový pro celkové zdraví. Zelené potraviny, jako kapusta, kadeřávek, špenát, petržel a celer, poskytují důležité vitamíny a minerály. Pestrá strava s těmito přírodními pochutinami bude vaším klíčem k posílení imunity v chladných dnech.

Nechme se inspirovat těmito jednoduchými tipy a vstupte do svátků s klidem a radostí. Každý z nás si zaslouží prožít svátky plné lásky, pohody a vnitřního klidu. Zdraví je darem, který máme možnost každý den oceňovat a podporovat. Dejte svému tělu ten nejlepší dárek – péči, lásku a pozornost.

Hledáte speciální dárek? Můžete dorovat voucher

Abychom společně vykročili k lepšímu zdraví, připravila jsem pro vás speciální Voucher na mé služby. Hodnotu voucheru si určujete podle sebe. Můžete například darovat osobní konzultaci v hodnotě 1 500 Kč, která obsahuje setkání, řešení problémů kolem zdraví, startovní jídelníšek, tipy pro wellbeing a odborné vážení na Tanitě. Vašim blízkým poskytne individuální plán pro dosažení kvalitního zdraví. Je možné se domluvit i na konkrétním programu o kterým víte, že by jako dárek skvěle zafungoval v tématech hubnutí, zdraví nebo lepší kondice. Ráda vám poradím s výběrem. Stačí, když VYPLNÍTE FORMULÁŘ  a já se vám brzy ozvu. Věřím, že prevence je klíčem k dlouhodobému blahobytu.

 

Na závěr chci od srdce opakovat – zdraví je neocenitelný poklad, který máme v naší moci každý den oceňovat a pečovat o něj. V hektickém světě moderní doby, kde se nám často zdá, že čas nám utíká mezi prsty, je důležité si připomínat hodnotu každého okamžiku. Máme sílu ovlivnit své zdraví, a to prostřednictvím jednoduchých kroků – pravidelné fyzické aktivity, vyvážené stravy, a klidného odpočinku. Můj vlastní příběh s pejskem, který málem odešel a pak mi byl opět vrácen🤍, mi ukázal, jak křehký a krásný je život. A právě proto si zasloužíme dávat pozornost svému nejcennějšímu daru – zdraví.

Přeji vám všem klidné svátky, naplněné láskou a pohodou, ať se staráte o sebe a své blízké s láskyplným srdcem. Vaše cesta k optimálnímu zdraví začíná právě teď. Vaše Kristýna